Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

30 maja 2024

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki czyli ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA.
Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z trisomią 21 chromosomu.
W tym dniu w naszej szkole także pamiętaliśmy nie tylko, że przyszła do nas wiosna, ale także o osobach dotkniętych Zespołem Downa.
W naszej szkole dzieci już od najmłodszych klas uczą się zwiększania świadomości na temat Zespołu Downa, likwidowania barier i uprzedzeń. Dzięki temu wiedzą, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy. W ramach solidarności z osobami z Zespołem Downa w tym dniu większość osób założyła kolorowe skarpetki.
Na gazetkach szkolnych zostały udostępnione informacje na temat tej odmienności jak również Światowego Dnia Zespołu Downa.
Pedagog
Bernadeta Nykiel

Skip to content