Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

Spokojnie to tylko ćwiczenia

27 października 2024

Spokojnie to tylko ćwiczenia, Straż Pożarna w naszej szkole.

W dniu 25 października 2024r. o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej w Nosówce, po uprzednim zgłoszeniu w Powiatowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, odbyła się próbna ewakuacja. Za zorganizowanie i przeprowadzenie, której odpowiedzialni byli pani Dyrektor Bożena Łyszczek i pani Aneta Rzucidło – społeczny inspektor BHP, przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nosówce. Obserwatorem był starszy inspektor ds. BHP pan Piotr Worek. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1-8 oraz obecni nauczyciele i personel. Cała ewakuacja odbyła się zgodnie z obowiązującymi procedurami w szkole. Po sygnale dźwiękowym oraz ogłoszeniu alarmu wszyscy w sposób bezpieczny opuścili budynek szkoły
i udali się w miejsce zbiórki ewakuacyjnej, którym jest plac przy parkingu za szkołą. Na placu ewakuacyjnym nauczyciele sprawdzili stan osobowy klas i zdali raport pani Dyrektor. Okazało się, że brak było jednego ucznia z klasy VIII, który został odnaleziony przez strażaków, a potem odbyła się symulacja udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Dyrektor omówiła przebieg ewakuacji, zwracając uwagę na poszczególne etapy  i zakończyła próbną ewakuację.
Na zakończenie odbył się pokaz wozu strażackiego co spotkało się z dużym
zainteresowaniem uczniów. Następnie wszyscy, bogatsi o nowe doświadczenia, wrócili pod opieką nauczycieli na lekcje.
Wyrażamy wdzięczność naszym strażakom z Nosówki za pomoc w   przygotowaniu akcji. Jak przekonaliśmy się już niejednokrotnie zawsze można na nich liczyć.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i grono pedagogiczne składają podziękowania OSP Nosówka za zamontowanie siatki ochronnej na boisku sportowym. W szczególności dziękujemy strażakom:
1. P.  Michał Miłek

2. P. Mateusz Kocurek

3. P. Oskar Tereszkiewicz

4. P. Paweł Kużdżał

5. P. Łukasz Baran

Składamy również podziękowania Panu  Łukaszowi Wołos za sponsorowanie zakupu siatki.

Skip to content