Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nosówce

E-dziennik

Dziennik elektroniczny

Plan zajęć

Rok szkolny 2023/2024

Galeria

Zobacz co słychać w szkole

Dzień ziemi

3 czerwca 2024

Dzień Ziemi, obchodzony każdego roku, stanowi doskonałą okazję, aby zastanowić się nad naszym wpływem na środowisko naturalne.
Nasza planeta, Ziemia, jest jedynym domem, jaki mamy. To tutaj żyjemy, oddychamy świeżym powietrzem, pijemy czystą wodę i cieszymy się pięknem przyrody. Niestety, nasze codzienne działania często przyczyniają się do zanieczyszczenia naszej planety, co ma negatywne skutki dla środowiska naturalnego, a w konsekwencji dla nas samych.
Dlatego właśnie Dzień Ziemi powinien stanowić nie tylko okazję do celebracji, ale przede wszystkim do refleksji i działania.W śród naszej społeczności odbył się EKO Kiermasz, który promował jedną z zasad 6R- UŻYJ PONOWNIE. Uczniowie zamiast wyrzucać zabawki, książki wymienili się między sobą. Nie zabrakło również konkursów, zadań przypominających i promujących postawy ekologiczne wśród uczniów. Pamiętajmy, że nasza planeta jest jedyna i nie mamy drugiej takiej. To od nas zależy, w jakim stanie ją przekażemy przyszłym pokoleniom. Działajmy więc razem, aby uczynić naszą ziemię lepszym miejscem dla wszystkich jej mieszkańców.

Skip to content