Akademia z okazji Święta Niepodległości

          10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość dotycząca Narodowego Święta Niepodległości. Obchody z okazji Święta 11 listopada rozpoczęło wejście pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce. Następnie uczniowie klasy IV zaprezentowali nam spektakl teatralny pt. „Szabla”. Główny bohater to nastolatek zapatrzony w swój komputer, dla którego brak połączenia z internetem urasta do rangi wielkiej katastrofy. Jednak pod wpływem swego dziadka zaczyna zastanawiać się nad historią. Symboliczny rekwizyt, który skłania go do rozważań nad przeszłością to tytułowa szabla, którą walczyli przodkowie głównego bohatera.

          Spektakl wzbogacili uczniowie klasy V, VI i VII, którzy wpletli w treść spektaklu pięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne.

          Wszyscy uczestnicy po zakończonym spektaklu nagrodzeni zostali brawami.

          Później głos zabrał Pan Dyrektor, który wyraził swą wdzięczność i podziękowania wszystkim, którzy uświetnili tą uroczystość swą pracą i zaangażowaniem, następnie podzielił się swą refleksją na temat historii i walki o niepodległość oraz wyraził nadzieję, że Polacy będą potrafili się jednoczyć ponad wszelkimi podziałami.

Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w akademii zostali zaproszeni na mały poczęstunek.


 

Related Images:

Skip to content