Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

   28 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się uroczysta akademia z okazji 226. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przybyli na nią rodzice, uczniowie i nauczyciele.

   Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Aliny Pociask przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym opowiedzieli o trudnej sytuacji Polski w XVIII wieku i triumfie oraz doniosłości majowej konstytucji z 1791 roku.

   W pięknie recytowanych wierszach i oryginalnych aranżacjach piosenek, roztoczyli przed nami obraz kraju nękanego przez zaborców, ale też pełnego, dzięki światłym ludziom, niezłomności i woli walki.

   Wprowadzenie pocztu sztandarowego w składzie: Mateusz Stachowicz, Wiktoria Wąsik, Zuzanna Rogala oraz Paweł Kużdżał, Karolina Kogutek, Klaudia Bassara, dodało uroczystości powagi.

   Podczas akademii wystąpił także chór szkolny przygotowany przez pana Ryszarda Picha oraz Łucja Czudec z kl. VI, która wykonała utwór Marka Grechuty „Wolność”.  Całości dopełniła prezentacja multimedialna oraz piękna scenografia przygotowana przez panią Danutę Palimąkę.

Opracowanie – Małgorzata Król

Zdjęcia – Sebastian Bębenek i Patryk Ostrowski z kl. VI

Related Images:

Skip to content