Spotkanie z weterynarzem ze schroniska w Boguchwale

   Dnia 8 grudnia do naszej szkoły zawitała pani Justyna Wojtyna – Stawarz, lekarz weterynarii, która pracuje m.in. w schronisku dla zwierząt w Boguchwale.

   Inicjatorem spotkania był SU oraz pani Agnieszka Bijoś.

   Pani Justyna przywiozła ze sobą znalezionego w Boguchwale, małego, rudego kotka. Uczulała uczniów na los takich porzuconych zwierząt. Prosiła, by dołożyć wszelkich starań w opiece nad swoimi pupilami, zwłaszcza zimą, ocieplić budy dla psów, zadbać by zawsze miały coś do picia i do jedzenia, wyprowadzać na spacery.

   Uczniowie przekazali pani Justynie zebrane dotychczas artykuły żywnościowe i zabawki.

  Schronisko Boguchwała prowadzone jest przez Stowarzyszenie „Cztery Łapy”. To miejsce będące pozytywnym przykładem wywiązywania się gminy ze swoich ustawowych obowiązków w zakresie opieki nad zwierzętami i inicjatywy grupy osób, których pasją stało się dopisywanie szczęśliwych zakończeń do smutnych początków.

  Cały czas intensywnie prowadzone są poszukiwania nowych, odpowiedzialnych domów adopcyjnych dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

 Jeśli chcecie nawiązać kontakt ze schroniskiem, proszę odwiedzić stronę na fb:

https://www.facebook.com/SchroniskoBoguchwala/?fref=ts

Przypominamy, że:

 Samorząd Uczniowski naszej szkoły prowadzi zbiórkę karmy (potrzebne są także miski, koce, obroże) dla psów i kotów.

  Przyniesione produkty należy składać u wychowawców klas. Zostaną one przekazane zwierzętom przebywającym w schronisku Cztery Łapy w Boguchwale.

 

             ZA WSZELKĄ POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

     Akcja trwa od 05.12.2016 do 13.01.2017


Related Images:

Skip to content