WŁĄCZ SIĘ W POMAGANIE

  Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Uczniowie szkół i Przedszkolaki!

       To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni po raz pierwszy się do nas przyłączą. To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa.

Góra Grosza to przede wszystkim Wy.

        Możecie być dumni, że – za naszym pośrednictwem – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomóc.

       Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie i wiemy, że taka uniwersalna recepta nie istnieje. My natomiast nad każdą sprawą pochylamy się indywidualnie, z troską ją rozpatrujemy i wspólnie decydujemy, jakie podjąć działania. Czasami jest to pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, czasami wysyłamy całą rodzinę na terapię lub finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.

Robert Barański – Dyrektor Towarzystwa Nasz Dom

                                                              (fragmenty tekstu pochodzą ze strony towarzystwonaszdom.pl)

W naszej szkole akcja trwa do 9 grudnia.

Monety zbierają uczniowie klasy szóstej

na każdej przerwie.

Related Images:

Skip to content