Wycieczka do GBP w Boguchwale

   Dnia 24.10.2016 r. w poniedziałek około godziny  8.00 rano, klasy 5 i 6 pod opieką pani Małgorzaty Król i pani Agnieszki  Ziętek, udały się   do odnowionej  Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale- Rezydencji Literackiej.

  Celem wyjazdu było zwiedzenie i poznanie funkcjonowania Biblioteki oraz obejrzenie wystawy poświęconej 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

   Po przyjeździe i powitaniu przez pracownika Biblioteki, uczniowie obejrzeli krótki film na temat Chrztu Polski w 966 r. Potem zostali podzieleni na 2 grupy.

   Klasa 5 poszła do sali multimedialnej, a klasa 6 została w sali wystawowej, gdzie przy pomocy tabletów i odpowiedniego skanowania kodów,  mogła posłuchać krótkich komentarzy na temat przyjęcia chrztu.

  Chrzest Mieszka I odbył się w 966 r.  Powodami jego przyjęcia było m.in. to, że chrześcijaństwo podnosiło autorytet władcy, jako pomazańca bożego, odrzucenie pogaństwa umożliwiało sprowadzenie do Polski grupy duchownych,  doświadczonych w sprawach organizacji Kościoła i państwa.

  GBP w Boguchwale to bardzo nowoczesny ośrodek multimedialno – czytelniczy. Poza wypożyczalnią, znajdują się tam miejsca do rekreacji i wypoczynku m.in. xboxJ, stanowiska komputerowe, wybór lektur w formie audiobooków, nowoczesna czytelnia.

   Pracownicy GBP w Boguchwale zachęcali młodzież do częstego odwiedzania Biblioteki i korzystania z jej zasobów, a także uczestnictwa w Konkursach organizowanych przez nią.

         Relację opracowała Martyna Wilk z kl.VI

Zdjęcia  – Martyna Wilk, Małgorzata Król

Related Images:

Skip to content