Wycieczka do Krasiczyna

Dnia 30.09.2016 r. odbyła się wycieczka do Krasiczyna.

Uczniowie klas V, III i II, pod opieką pań: Aliny Pociask, Agnieszki Bijoś, Haliny Ignac i Bernadetty Duś, odbyli niezapomnianą wyprawę do znanego, podprzemyskiego  zamku.

Wycieczkowicze  zwiedzali  park angielski, wchodzący w skład całego założenia architektonicznego, będącego zabytkiem światowej klasy.

 

Park wyróżnia się aleją lipową oraz aleją dębową (ma to związek z panującą wówczas tradycją sadzenia lipy, gdy w rodzinie urodziła się dziewczyna oraz dębu, gdy urodził się chłopiec). Uwagę zwracały również dwa stawy. Jeden z wysepką, natomiast drugi to fragment dawnej fosy, pokrytej roślinnością,  nad którym prowadzi długi most wjazdowy.

Sam zamek to XVI w. renesansowa budowla, o której opowiadał  przewodnik.

Kształt zamku to czworobok z 4 basztami oraz wierzą zegarową. W środku znajduje się dziedziniec, na którym odbywają się koncerty, a także przyjęcia weselne. Mury zamku są bogato zdobione.

Kolejnym miejscem zwiedzania była kaplica, a następnie  lochy.

Po zwiedzeniu zamku i wykonaniu  zdjęć,  część uczniów kupiła pamiątki w małym sklepiku, który znajdował się tuż przy wyjściu.

Korzystając z pięknej aury, uczestnicy udali się na lody.

Turyści mogą zwiedzać zabytek z przewodnikiem. Otaczający zamek, stary park, jest czynny od świtu do zmierzchu. Na jego terenie znajduje się hotel oraz restauracja.

Zamek oraz całe jego otoczenie, jest zabytkiem, które warto zobaczyć.

 

Relacja  – Bernadetta Duś

Related Images:

Skip to content