21 marca – Dzień Odkrywania Talentów

Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony Rokiem Odkrywania Talentów, dlatego też 21 marca, zrezygnowaliśmy z tradycyjnych lekcji na rzecz aktywności rozwijających zdolności poznawcze, artystyczne i sportowe uczniów.

Uczniowie klas IV- VI  prezentując swoje umiejętności zdobywali tytuły i dyplomy: talent sportowy, wokalny, muzyczny, stylizacji, pedagogiczny, wiedzowy – omnibus.

Najliczniejsza grupę stanowili uczestnicy konkursu karaoke, podczas którego wielu ujawniło swoje talenty wokalne. Okazało się, że panie nauczycielki także mają talenty wokalne, bo w piosence Małgośka,  prawie dorównały Maryli Rodowicz.

Wybrani uczniowie prowadzili także lekcje, chociaż mieli trochę problemów z utrzymaniem dyscypliny,  to starali się jak najlepiej zaprezentować swoje talenty pedagogiczne.

Wielu naszych uczniów pięknie gra na gitarze, mogliśmy posłuchać naprawdę wzruszających melodii, zwłaszcza w wykonaniu Natalii Baran, Kacpra Wiecha, Konrada Piejko, Marioli Domino-Jacek, Wiktorii Bijoś i Weroniki Świecy.

Moda z lat 80- tych była prezentowana przez nieliczną grupę  uczniów, ale za to wyglądali bardzo ciekawie. Oryginalnie prezentowali się: Paulina Iżyńska, Marcelina Sajdak, Maks Matłosz i Madzia Wróbel.

Niełatwe było zmierzenie się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy, spośród licznej grupy uczniów biorących udział w tym konkursie, supertalentem okazała się Natalia Lelek z kl.VI.

W sali gimnastycznej  odbyły się rozgrywki sportowe, gdzie także wyłonieni zostali szczególnie sprawni uczniowie.

Najwięcej   talentów odkryliśmy u  Kacpra Wiecha, Marioli Domino-Jacek, Natalii Baran i Marceliny Sajdak.

Również uczniowie klas I-III mogli wykazać się talentami w różnych konkursach i prezentacjach.

Talent w kategorii stylizacji zdobyła Marlena Wilk z kl. I za świetny strój Pippi, najpiękniejszy wokal zaprezentowała Gabrysia Byjoś, w dziedzinie recytacji najlepsza była Natalia Lelek z kl. I, natomiast w konkursie plastycznym laury zdobyli Seweryn Czudec z kl. III i Izabela Ziobro z klasy I. W grze na instrumencie  utalentowani okazali się Kacper Dąbrowski i Rafał Baran, obaj z kl.III.

 

Pierwszy dzień wiosny jest już za nami, ale emocje które mu towarzyszyły i talenty, które odkryliśmy na zawsze w nas pozostaną.

 

Małgorzata Król

Related Images:

Skip to content