Uczennica naszej szkoły Kamila Baran od ponad dwóch lat należy do żeńskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) w Racławówce. Na przełomie sierpnia i września 2018 roku MDP Racławówka – na 38 startujących drużyn z całej Polski – zdobyła mistrzostwo Polski w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP w Koninie, co pozwoliło im rok później wziąć udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Pożarniczej w Martigny.

        Martigny jest to malownicze miasto w południowo-zachodniej Szwajcarii 10 km. od granicy francusko-szwajcarskiej. Istniało ono już w czasach rzymskich i do dzisiaj zachowały się tam liczne pozostałości z tego okresu, np. amfiteatr, łaźnie, świątynie i domy mieszkalne.

        Zawody trwały od 14 do 21 lipca 2019 roku i wzięło w nich udział 18 drużyn z całej Europy. MDP Racławówka zdobyła 8 miejsce. Oprócz rywalizacji sportowych takich jak sztafeta i tor przeszkód wszystkie drużyny przygotowywały prezentację o swoim kraju.

 – Rywalizacja, nowe znajomości, podróże, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu – to zalety, które przyciągnęły mnie do MDP w Racławówce – mówi Kamila.

        Kamili gratulujemy udanego występu i dziękujemy za reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce na arenie międzynarodowej.

Źródło :

https://www.youtube.com/watch?v=HSjS8caguYw

osp.pl/artykuly/mistrzostwa-polski-mdp-2018-relacja-wyniki-zdjecia-galeria,14561/zdjecia/48461

https://osp.pl/artykuly/mistrzostwa-polski-mdp-2018-relacja-wyniki-zdjecia-galeria,14561/zdjecia/48469

https://osp.pl/artykuly/mistrzostwa-polski-mdp-2018-relacja-wyniki-zdjecia-galeria,14561/zdjecia/48453

Related Images:

Skip to content