Pasowanie na Czytelnika

Jesteśmy już czytelnikami

     Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika, które odbyło się 12 kwietnia 2018 r. , przebiegło w bardzo sympatycznej i kameralnej atmosferze. Tym razem uroczystość miała miejsce w nowym lokalu Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku Domu Kultury w Nosówce. Udział wzięli: Dyrektor GBP – Pan Damian Drąg, wychowawczyni klasy I, a zarazem Radna wsi Nosówka – Pani Alina Pociask, pierwszoklasiści z Nosówki oraz bibliotekarka – Pani Halina Kuleta.
     Na wstępie dzieci popisywały się pięknym czytaniem (bez wcześniejszego zapoznania się z tekstem) i trzeba stwierdzić, że zdały egzamin na szóstkę! Następnie zaśpiewały dwie piosenki: o kolorowej książce oraz Hymn Świeżaków.
     Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki oraz wykonywać poważne obowiązki czytelnika, Pan Dyrektor pasował osobiście każdego pierwszaka na czytelnika oraz obdarował kolorowymi książeczkami i pamiątkowymi dyplomami.
    Życzył każdemu pierwszakowi wspaniałych przygód w świecie książek i częstego korzystania z księgozbioru.
     Na koniec dzieci odczytały jeszcze prośby książki i zostały poinformowane przez bibliotekarkę jak zostać czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Nosówce.

Oprac. Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content