Marcowe spotkanie DKK w Nosówce

„Autograf za milion dolarów”- marcowe spotkanie DKK w Nosówce”

     W ubiegłym tygodniu, we wtorek,  20 marca , członkinie  Dyskusyjnego Klubu Książki w Nosówce, rozmawiały o kolejnej książce Rafała Witka z cyklu Bzik&Makówka przedstawiają: ”Autograf za milion dolarów”.

     Powieść podobała się dyskutantkom. Wartka akcja w stylu Rafała Witka wciąga w świat niesamowitych przygód. Bohaterami są dziesięcioletni: Gabrysia Bzik  i Nilson Makówka, którzy tym razem zabierają czytelnika w podróż do Paryża w poszukiwaniu sekretnej wiadomości, którą pozostawił  najbardziej znany surrealista XX w. – Salvadore Dali.

     Oczywiście mimo szczerych chęci bycia grzecznymi, popadną w kłopoty, ale spełnią także dobry uczynek, który ma duże znaczenie dla dzieci zmuszanych do ciężkiej pracy  za marne wynagrodzenie.

    Czytelniczki oprócz dyskusji, miały okazję zapoznać się z twórczością  surrealisty, którego reprodukcje i fakty biograficzne zawarte są w książce Glles’a  Neret ’a pt. ”Salvador Dali 1904-1989”

    Kolejne spotkanie odbędzie się w kwietniu, a tematem dyskusji będzie powieść Marcina Szczygielskiego pt. : ”Za niebieskimi drzwiami”

Zapraszamy!

Oprac. H. Kuleta – moderator DKK

Related Images:

Skip to content