Relacja z projektu – greccy bogowie

Zawitali do nas greccy bogowie

    W poniedziałkowe popołudnie, dnia 19.02.2018 r. do naszej szkoły zawitali greccy bogowie, którzy spacerowali i zaglądali do różnych klas, opowiadając i prezentując swoje atrybuty.  

   Wcielony w Zeusa – boga piorunów i błyskawic oraz króla wszystkich bogów, Kamil – świetnie reprezentował władcę Olimpu, a swoim strojem przyciągał uwagę innych.

     Posejdon (Michał) – bóg mórz i oceanów z trójzębem oraz Hades (Maciej)- król świata zmarłych, czyli dwaj bracia Zeusa zachwycali  świetnymi kostiumami i precyzyjnie wykonanymi atrybutami.  Nie gorszy był Ares, w tej roli Maks, przystojny bóg wojny, oczarował swoją waleczną i męską postawą. Zaś Hefajstos (Bartek) wszystkich wokół rozbawiał dziarską miną i jak przystało na boskiego kowala odpowiednimi przyrządami, potrzebnymi do wykonywania tego zawodu.

Naszego Apollona, w tej roli Karol, boga światła, czystości duchowej, poezji, muzyki, tańca, wróżb i wyroczni,  cała klasa podziwiała za piękną lirę i świetnie dobrany strój.  

Dwie Artemidy (Gabrysia i Weronika P.) zaciekawiły nas, opowiadając o sobie, a swoimi łukami i strzałami wzbudzały ciekawość innych.

    Czujna i zazdrosna Hera, w tej roli Otylia, żona Zeusa, pilnowała wszystkich i wszystkiego w jej królestwie na Olimpie.

    Urodzona w nietypowy sposób nasza mądra i zaradna Atena – Justyna –  ze swoją włócznią pilnowała porządku w naszej klasie i nie tylko.

  Najpiękniejsza i wyłoniona z piany morskiej Afrodyta (Emilia, Karolina i Weronika B.) zachwycała nas swoim wyglądem i atrybutami: muszlą, jabłkiem oraz perłami.

   Nasze dwie boginie rolnictwa i urodzaju Demeter – Natalia  i Martyna – ze swoimi atrybutami: sierp i kłosy zbóż, oraz strojami  zaciekawiły nie tylko uczniów, ale również nauczycieli, zresztą jak wszyscy bogowie i boginie. Hestia (Wiktoria), bogini domowego ogniska, swoją pochodnią rozgrzewała myśli ciekawych uczniów różnych klas.

   My, uczniowie klasy 5, niezwykle poważnie podeszliśmy do zadanego mam projektu i świetnie sobie z nim poradziliśmy. Przez wiele lekcji zbieraliśmy informacje na temat greckich bogów i złączaliśmy je w całość. Za swoje zmagania z trudnościami i stresem zostaliśmy nagrodzeni licznymi brawami oraz świetnymi ocenami. 😁😁😁

Jesteśmy klasą, która chętnie uczestniczy w tego rodzaju zadaniach. Przed nami  kolejny projekt z języka polskiego – nietypowa recytacja „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.                                      

Autor tekstu –  Gabriela Wróbel kl. V

Zdjęcia  – Małgorzata Król

 

Related Images:

Skip to content