Spotkanie DKK

„Licencja na zakochanie” – Spotkanie DKK w Nosówce

          21 listopada dyskutowaliśmy o książce Marcina Pałasza pt. ”Licencja na zakochanie”.

Ta  niezwykle ciepła powieść, pełna pozytywnych emocji jest napisana z humorem i można ją polecić wszystkim nastolatkom!

Główni bohaterowie to trzynastolatki: Lutka, Gucio, Bąbel i Marcin; w tle wspaniała babcia Gucia gotująca  pyszne obiadki, które sprawiają, że Gucio jest nieco pulchny; dziadek przystojnego Piotrka-Kornel, który udaje alzheimera ( w ramach testu na rodzinę;), mama Wiesława, która wolała by być Viesławą, uzdolniony technicznie brat Piotrka,zwany potocznie Szkodnikiem i  inni.

Zakochanie w wieku 13 lat, to poważna sprawa! Gucio, który od lat adoruje Lutkę staje przed dylematem: Lutka zauroczyła się bardzo przystojnym, choć nieco gnuśnym Piotrkiem, który jest  zawsze świetnie ubrany, w jego domu jada się wykwintne potrawy takie jak homary i krewetki oraz pieczone prosiaki z jabłkiem w pysku.

Jak pokonać konkurenta? Ile  można zrobić dla kochanej osoby, aby ją zdobyć? Gucio jest gotowy na wyzwania. Podejmuje akcję odchudzania, brzydkie okulary zmienia na szkła kontaktowe, za oszczędności kupuje czaderskie ciuchy. Co jeszcze uczyni aby zdobyć serce ukochanej …  Zapraszamy do lektury!

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 grudnia, a tematem będzie powieść D.Suwalskiej:pt. „Czarne jeziora”. Zapraszamy!

Moderator DKK w Nosówce-Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content