Sportowe podsumowanie roku

   Ostatnimi zawodami w tym roku szkolnym były rozgrywki w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Obydwie nasze drużyny spisały się dobrze, bowiem zarówno chłopcy jak i dziewczyny dotarły do finałów gminnych, które były rozegrane na boguchwalskim „Orliku” w maju i czerwcu. Ostatecznie chłopcy zajęli II miejsce, ulegając tylko SP Boguchwała, a pokonali wcześniej SP Racławówka 5:0,  SP Kielanówka 7:0 i SP Wola Zgłobieńska 5:0. Dziewczęta zajęły III miejsce ulegając SP Mogielnica 0:2 i SP Niechobrz 0:1, wcześniej pokonały SP Kielanówka 3:0 i SP Racławówka 3:2.

   Skład chłopców : S. Bębenek (br.), S. Rzepka, M. Stachowicz, K. Buczek, K. Bieryt, M. Bieryt, M. Byjoś, D. Szczepanik i P. Ostrowski. Skład dziewcząt : Z. Rogala, W. Wąsik, Ł. Czudec, M. Wiech, M. Wilk, G. Ostraszewska, S. Mita i A. Pączek. Gratulacje dla naszych drużyn!

   Należy jeszcze wspomnieć słowo o siatkówce, która odbyła się w marcu, lepiej spisali się w niej chłopcy, którzy zajęli II miejsce w gminie ulegając tylko SP Zgłobień (pokonali m.in. SP Boguchwała). Podsumowując cały rok – był on bardzo udany dla naszej szkoły, która uczestniczyła w 5  na 6 finałów gminnych ( najwięcej ze wszystkich szkół z gminy) –  w zespołowych grach sportowych. Największy, spektakularny sukces, o którym pisaliśmy osobno,  osiągnęli chłopcy w mini-koszykówce docierając aż do ćwierćfinału wojewódzkiego, po drodze zdobywając mistrzostwo gminy i powiatu rzeszowskiego.

   Poniżej zdjęcie z zawodów wojewódzkich w Łańcucie w II – 2017.

   Ze sportowym pozdrowieniem  miłych, bezpiecznych wakacji!

                                                     Krzysztof Syniec – nauczyciel wychowania fizycznego

Related Images:

Skip to content