Osobliwy dom Pani Peregrine – czerwcowe spotkanie

dziecięcego DKK w Nosówce

   Powieść  amerykańskiego pisarza – Ransoma  Riggsa, stanowi pierwszą część trylogii fantastycznej  z elementami horroru.

   Jacob Portman, główny bohater powieści,odbywa niezwykłą podróż w czasie do miejsc z młodości ukochanego dziadka, który zmarł w tragicznych i niejasnych okolicznościach. Dociera do wyspy  Cairnholm, na której przechodzi przez jedną   z pętli czasowych i trafia do osobliwego domu Pani Peregrine. Mieszkańcy domu to dzieci, które są osobliwe, czyli niezwykłe.  Każde z nich posiada jakąś zadziwiającą cechę,  niespotykaną u zwykłych śmiertelników. Opiekunka sierocińca  – Pani Peregrine, potrafi zmieniać się w ptaka i nosi ksywkę „Ptaszysko”, bo peregrine oznacza dosłownie: sokół wędrowny. Jedna z dziewczynek – Emma, potrafi krzesać ogień  dłońmi, inna- Olive lewituje, nie dotyczy jej prawo grawitacji, Bronwyn jest bardzo silna, potrafi podnosić ogromne kawałki skał. Jeden  z chłopców ma w sobie pszczoły, a Millard Nullings jest niewidzialny.

   Czas  na wyspie zatrzymał się na dacie 3 września 1940 r.,  kiedy to na sierociniec spada niemiecka bomba.

   Niewiarygodne przygody z potworami i głucholcami w tle, potęgują nastrój niesamowitości i grozy.   W dodatku okazuje się, że wszystkie niewiarygodne opowieści dziadka były prawdziwe.

   Młode czytelniczki z DKK w Nosówce, które spotkały się 8 czerwca 2017 r., stwierdziły, że powieść bardzo się spodobała i polecają ją zarówno dorosłym jak i młodzieży.

   Kolejne spotkanie odbędzie się po wakacjach, w nowym lokalu w Domu Kultury w Nosówce, a dyskutować będziemy o powieści Doroty Suwalskiej pt. „Znowu kręcisz Zuźka”.

                                                                                Opracowała – Halina Kuleta, moderator DKK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Images:

Skip to content