SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

 KANGUR MATEMATYCZNY 2017

 

  W połowie maja  zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017, który odbył się 16 marca tego roku. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas: trzeciej, piątej i szóstej.

Dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymali:

  • Hubert Stachowicz, kl. III – wynik bardzo dobry,
  • Kamila Baran, kl. III – wyróżnienie;
  • Zuzanna Ziobro, kl. V – wyróżnienie.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

        Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Dokumentem regulującym zasady Konkursu jest Karta wyżej wymienionego stowarzyszenia. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach na zasadach określonych w Karcie.

            W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych mieszczące się w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

       Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

           Do Konkursu uczniów przygotowały Panie: Alina Pociask i Halina Ignac.

 

 

Related Images:

Skip to content