Finał XII Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej w Nosówce

Muzyka budzi w sercu pragnienie

dobrych czynów

Pitagoras

    25 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Religijnej. Przystąpiło do niego  siedem szkół podstawowych  z terenu naszej gminy: SP nr 2 w Niechobrzu, ZS w Niechobrzu, SP w Woli Zgłobieńskiej, SP w Mogielnicy, SP w Nosówce, SP w Lutoryżu, ZS w Racławówce.

    Hasłem  tegorocznego Konkursu były słowa Idźcie i głoście, wpisujące  się w nauczanie Kościoła jako jedna z  form  głoszenia Ewangelii.

   Konkurs miał na celu szerzenie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwój zainteresowań piosenką o tematyce religijnej, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów, twórczą wymianę doświadczeń muzycznych, a także promocję młodych wykonawców

    Zmagania uczestników oceniało  jury  w składzie: Ks. Mirosław Kardaś – katecheta w Parafii Zabierzów, Pani Katarzyna Milcarek-Mróz – nauczyciel łaciny i wiedzy o kulturze w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, sekretarz i członek Prezydium Solidarności Oświatowej Nauczycieli w Rzeszowie, Pan Roman Czach – muzyk, instruktor gry na instrumentach muzycznych.

    Patronat Honorowy nad  Konkursem sprawowała   Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”  w Rzeszowie, natomiast Patronat Medialny Katolickie Radio Via.

    Zgodnie z regulaminem uczestnicy wystąpili  w dwóch  kategoriach wiekowych: uczniowie klas I- III oraz uczniowie klas IV-VI.

    Po długich i burzliwych obradach werdykt jury przedstawia się następująco:

w kategorii klas I – III

 

I miejsce  – Sebastian Stryczek SP w Nosówce

II miejsce – Szymon Fałat  SP w Mogielnicy

III miejsce – Martyna Materna SP w Nosówce

 

Wyróżnienia:

 

Wiktoria Rzucidło SP nr 2 w Niechobrzu

Fabian Borowiec SP nr 2 w Niechobrzu

Łukasz Kuter SP nr 2 w Niechobrzu

Gabriela Jacek SP w Woli Zgłobieńskiej

Sandra Jacek SP w Woli Zgłobieńskiej

Joanna Warzocha SP nr 2 w Niechobrzu

 

w kategorii klas IV – VI

 

I miejsce ex aequo  –  Ilia Augustyn ZS w Racławówce,

Łucja Czudec SP w  Nosówce

II miejsce  –  Daria Cieśla  ZS w Racławówce

 

III miejsce – Oliwia Martoń  SP w Lutoryżu

 

Wyróżnienia:

 

Julia Kicińska SP w Woli Zgłobieńskiej

Weronika Pawełek SP w Nosówce

 

    Dziękujemy wszystkim Opiekunom za promowanie swoich uczniów, Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla uczestników, pani Danucie Palimące za piękna dekorację sali i przygotowanie dyplomów, panu Ryszardowi Pichowi za obsługę nagłośnienia i sprzętu muzycznego, Oli Pączek z kl. VI,  za piękne wykonanie utworu  Ave Maria,  uczniom klasy VI i V za  zaangażowanie w przygotowanie sali, Wiktorii Wąsik i Zuzannie Rogali, za profesjonalne prowadzenie konferansjerki.

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Zapraszamy za rok, do udziału w XIII edycji Konkursu.

 

                                                         Koordynator Konkursu – Małgorzata Król

 

Related Images:

Skip to content