Coraz młodsi nosowianie  mają pasje! – spotkanie z cyklu: ”Moje hobby”

      W dniu 11 V 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Moje hobby”. Tym razem swoje zainteresowania prezentowali czytelnicy z kl.II, którzy przybyli do Biblioteki w Nosówce pod opieką Pani Agnieszki Bijoś.

    Na wstępie bibliotekarka – pani Halina Kuleta, wyjaśniła znaczenie słowa hobby i zaprezentowała najbardziej popularne z nich – filatelistykę oraz kolekcjonowanie starych monet i banknotów. Najstarszy banknot z kolekcji pana Jana K. pochodził z 1929 r.

    Następnie  swoje zainteresowania prezentowali  uczniowie kl. II .

   Mateusz Matłosz, którego wspiera sportowa rodzina, realizuje swoje zainteresowania jeżdżąc na rowerze, biegając  i grając w piłkę  nożną. Posiada wiele dyplomów  i medali  za zdobycie czołowych miejsc w  dyscyplinie: biegi  i jazda na rowerze.

   Wiktoria Pastuła trenuje grę w tenisa stołowego, pływanie oraz grywa z tatą w piłkę nożną.  Amelka Kozdęba lubi śpiewać. Michał Cisek kolekcjonuje klocki lego i buduje z nich wspaniałe budowle oraz roboty.

 Sebastian Stryczek pięknie recytuje, a jeszcze piękniej śpiewa i tańczy breakdance. Zaprezentował wiersz ks. Jana Twardowskiego, za który w Konkursie Recytatorskim  w Zarzeczu otrzymał tytuł Laureata i zaśpiewał piosenkę pt. ”List do Boga”.

  Daria Bosek, Karolina Urban I Emilka Opalińska ćwiczą akrobatykę i zaprezentowały ciekawy układ gimnastyczny. Kamil Szczepański  trenuje grę w piłkę nożną, pływa oraz interesuje się motocyklami. Wypożycza wszystkie książki z tej dziedziny.

   Oliwia Rutkowska także pływa kilkoma stylami: żabką, kraulem i pieskiem.

Warto mieć pasje, bo ich realizacja to wspaniała przygoda.

                                                                                                   Tekst i zdjęcia –  Halina Kuleta

Related Images:

Skip to content