Zaelektryzowani

8 listopada br. naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani z Lublina.  Nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji fizyki i chemii.

W programie znalazły się eksperymenty, wśród których wyróżnić warto bezpieczne zabawy z gazami wchodzącymi w skład powietrza np. ciekłym azotem, helem, wodorem.

Uczniowie mieli możliwość zaobserwować jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają: chmura w szklanym słoju, wiry pierścieniowe, będące efektem działania fali uderzeniowej, latający balon na ciepłe powietrze, zabawy z helem i ciekłym azotem.

Najciekawszym elementem zajęć była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Panowie przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii  z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził.

Skip to content