Wyjazd do kina

W czwartek 22 września 2022 roku uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 pojechali do kina Helios w Rzeszowie na seans filmowy pod tytułem ,,Orlęta. Grodno 39″. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości patriotycznej i estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To była również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej oraz wspólnego Świętowanie zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Film Orlęta to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona oraz innych młodych obrońców Grodna. Bezpieczne życie mieszkańców miasta zostaje okrutnie przerwane przez wojnę. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego ich szkoła zostaje zbombardowana. Leon za wszelką cenę chce pomóc w obronie Ojczyzny. Film ten jest niezwykle poruszający i pokazuje postawę patriotyczną polskich dzieci.

Z pewnością wielu uczniów zapamięta ten seans, a zaangażowanie Leona w ochronę Grodna będzie wzorem miłości do Ojczyzny dla każdego z nas.

Skip to content