Wigilijne spotkanie w szkole

Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha
Gdy za oknem biała śniegu, poducha, poducha
Już Pan Jezus w żłobie leży
Na wyścigi każdy bieży
Zobaczyć Malucha, Malucha…

Tę i inne pastorałki oraz kolędy mogliśmy usłyszeć w piątkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Nosówce. Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne właśnie od serca do ucha, śpiewając tradycyjne kolędy oraz wesołe i skoczne pastorałki. Nie zabrakło też tańca w wykonaniu klas I-III, uczennice przygotowała pani Oliwia – instruktorka tańca w zespole Novi Dance.

W swoim repertuarze taniec miała też klasa VII wraz z wychowawczynią, panią Anią, która dołączyła do tanecznego show. Pani Beata przygrywała uczniom i obsługiwała multimedia.

Dyrektor szkoły, pani Bożena Łyszczek, złożyła świąteczne życzenia nauczycielom, rodzicom, uczniom i pracownikom obsługi. Życzyła, by ten nadchodzący świąteczny czas był owocny w duchowe przeżycia, a Nowonarodzony Jezus błogosławił wszystkim na każdy dzień.

Wychowawcy udali się następnie do swoich klas, zabierając opłatki, które przygotował ksiądz Jacek. W salach lekcyjnych, przy stołach przykrytych białym obrusem, uczniowie składali sobie życzenia i smakowali pyszne dania i ciasta przygotowane przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Szkoła jest miejscem, w którym kultywujemy polskie tradycje, a wspólne świąteczne spotkania i występy jeszcze bardziej nas łączą i sprawiają, że jesteśmy jedną, wielką rodziną. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego spotkania.

Skip to content