Warsztaty archeologiczne w Muzeum Okręgowym

15 października uczniowie klasy IV, pod opieką wychowawcy, wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa.

W Muzeum Okręgowym odbyły się warsztaty dotyczące pracy archeologa i zwiedzanie działu archeologii. Czwartoklasiści dowiedzieli się jak wyglądało życie na ziemiach polskich przed przyjęciem chrześcijaństwa oraz gdzie w woj. podkarpackim znaleziono najwięcej cennych eksponatów. Uczniowie mieli też do wykonania nie lada zadanie, musieli opisać wylosowany zabytek, określić jego pochodzenia, wygląd, wielkość oraz oznaczyć okres, z którego pochodzi. Świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. W nagrodę otrzymali od pani archeolog drobne upominki.

Po wyjściu z muzeum, zgodnie z planem, uczniowie ruszyli w kierunku pomników znajdujących się w centrum miasta. Dokładnie obejrzeli i odczytali wszystkie informacje znajdujące się na pomniku Władysława Sikorskiego, Żołnierzy Wyklętych, a także wykonanego ze spiżu posągu Tadeusza Nalepy. O wszystkich postaciach dowiedzieli się z krótkich wykładów wychowawczyni. Największym zaskoczeniem dla uczniów była informacja, że Tadeusz Nalepa (polski muzyk, założyciel zespołu Breakout) pochodzi…ze Zgłobnia.

Piękna, jesienna pogoda towarzysząca wycieczkowiczom, nadała szczególnego uroku pierwszej klasowej wycieczce. Dopełnieniem wyjazdu była wizyta w Galerii Rzeszów i degustacja różnych potraw oraz drobne zakupy w sklepie.

Skip to content