Święta, święta – czas kolędowania

W czwartkowy poranek, w naszej szkole, odbyło się niezwykle ciepłe, rodzinne spotkanie wigilijne.       

O godz. 9.00 każda klasa wraz ze swoim wychowawcą miała wigilie w swoich salach lekcyjnych, na które rodzice przygotowali różne smakołyki, nie zabrakło też barszczu z uszkami i pierogów oraz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd.

Następnie w górnym holu szkoły pani dyrektor Bożena Łyszczek powitała zaproszonych gości: pana Marka Ciska – radnego Rady Miejskiej w Boguchwale, pana Stanisława Bębenka – sołtysa Nosówki, panią Stefanię Budę – lokalną gawędziarkę, kierownika artystycznego zespołu Nosowiany oraz licznie zgromadzoną Radę Rodziców na czele z panem Marcinem Konickim. Podczas uroczystości obecni byli oczywiście nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

Każda z klas zaprezentowała kolędę lub pastorałkę w pięknej aranżacji i z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. Nad całością występów sprawowała pieczę nasza muzyczka pani Ewelina Dziedzic-Toczek. Niezwykłe kolędowe nuty, piękne stroje, radosna atmosfera wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój, a pani Stefania Buda uraczyła nas opowieściami o tradycjach świątecznych, które zapamiętała jeszcze ze swojego dzieciństwa.

Po części artystycznej przyszła pora na składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i przepiękne życzenia składane w gronie gości, nauczycieli i pracowników obsługi. Tradycyjne dania i pyszne ciasto – to przedsmak naszych domowych wigilii.

Dzielmy się radością i miłością, wszak narodził się Jezus, bądźmy dobrzy dla siebie nawzajem, a świat stanie się piękniejszy. Wesołych Świąt.

Skip to content