Światełko Pamięci dla Łyczakowa

Światełko Pamięci dla Łyczakowa to zbiórka zniczy, które przed 1 listopada trafią do Polaków zza wschodniej granicy z myślą o polskich grobach na największych lwowskich nekropoliach, ale też cmentarzach w małych miejscowościach obwodu Lwowskiego. Akcję, wymyśloną przez dziennikarzy Polskiego Radia Lwów i Polski Konsulat we Lwowie, co roku koordynuje Telewizja Rzeszów.

W tej akcji charytatywnej  po raz kolejny wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły. Trwała ona do 20. października i w tym dniu znicze w ilości 53 sztuki zostały podarowane i przekazane TVP w Rzeszowie. Przed 1 listopada wszystkie zebrane na Podkarpaciu białe i czerwone znicze zostaną przewiezione na Ukrainę.
1 listopada miejscowi Polacy rozpalą je na grobach Cmentarza na  Łyczakowie, Cmentarza Janowskiego, ale też w małych miejscowościach jak Niżankowice,  Mościska czy Strzelczyska.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom za tak piękny gest w postaci białych i czerwonych zniczy, które zapłoną na grobach Polaków na Ukrainie w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.

Organizatorzy zbiórki:

klasa VI z wychowawcą panem  Markiem Mindziakiem

Skip to content