Podsumowanie ogólnopolskich konkursów humanistycznych

 

W tym roku szkolnym chętni uczniowie wzięli udział w konkursach humanistycznych, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę literacko-gramatyczną, znajomość lektur, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz popisać się wiedzą o życiu i działalności Papieża Polaka.

Konkurs Humanistyczny „Fraszka”, który odbył się 24.11.2021 r. wyłonił uczniów, którzy lubią język polski, a terminy i wiedza polonistyczna nie są im obce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Imię i nazwisko uczestnikaKlasaIlość zdobytych punktów (max. 30 pkt)
Kamil SzczepańskiVII24
Kacper Dubiel-KotV22
Jakub LeszczyńskiV21
Jakub ZaciosVI21
Wiktoria RógV20
Oscar NędziakV18

Konkurs „Alfik humanistyczny” zgromadził większą liczbę zainteresowanych. Jest to Konkurs, który co roku cieszy się dużą popularnością, a ma na celu głównie odkrywanie uzdolnień, promocję talentów oraz rozwijanie kompetencji osobistych. W naszej szkole Konkurs ten odbył się 08.12.2021 r. Oto jego wyniki:

Imię i nazwisko uczestnikaKlasaMiejsce w województwie podkarpackim
Wiktor SurowiecIII1.
Klara DąbrowskaI6.
Nadia CieślaIII8.
Hubert ZaciosI19.
Jakub ZaciosVI21.
Radosław MitaVI22.
Kamila BaranVIII26.
Natalia WilkVIII26.
Maciej RogalaVI27.
Maja DyderskaIV35.
Maciej KocurIV37.
Nadia WróbelIV40.
Maria KręgielewskaVIII45.
Hubert StachowiczVIII71.

Ogólnopolska akcja „Przepisujemy Tolkiena”.

John Ronald Reuel Tolkien to jeden z najważniejszych prekursorów literatury fantastycznej, twórca mitycznego Śródziemia, świata w którym osadzono bohaterów powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz „Władca Pierścieni”. 3 stycznia 2022 r. autor powieści  obchodził 130 rocznicę urodzin i przy tej okazji Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer w Warszawie zachęcała do ogólnopolskiej akcji „Przepisujemy Tolkiena”.

 Do akcji dołączyli też uczniowie klasy szóstej naszej szkoły, którzy mieli za zadanie przepisać fragment książki „Władca Pierścieni”. Strony  przepisywane  ręcznie przez szóstoklasistów zostały dołączone do innych i utworzyły całą powieść Tolkiena.

Chłopcy poznali w klasie VI powieść pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Spodobał im się jej niezwykły klimat i przygody dzielnego BilboBagginsa, dlatego postanowili uczcić tak znamienitego pisarza.

Za udział w tej akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II „Olimpus”, która odbyła się 04.04.2022 r. przystąpiło czworo uczniów z naszej szkoły. Na 708 uczestników w kategorii klas IV-VI zdobyli następujące miejsca:

Imię i nazwisko ucznia, klasaZdobyte miejsce
Jakub Leszczyński, kl. V26.
Kacper Dubiel-Kot, kl.V46.
Nadia Wróbel, kl.IV47.
Maciej Rogala, kl. VI47.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Koordynator konkursów: Małgorzata Król

Skip to content