Piknik rodzinny w Nosówce

Ochotnicza Straż Pożarna w Nosówce w dniu 05 czerwca 2022 r. uroczyście obchodziła Jubileusz istnienia swojej jednostki. Od 75 lat strażacy działają w służbie lokalnej społeczności. Zawsze na stanowisku, na czas, blisko ludzi i ich spraw. Strażacy to także Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Nosówce. Wielokrotnie dali temu wyraz, uczestnicząc w różnych akcjach pomocowych na rzecz naszej placówki.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą św., poświęceniem nowego sztandaru oraz po uroczystym przemarszu, okolicznościowymi przemówieniami i wręczeniem medali zasłużonym strażakom.

O godz. 17.00 na parkingu przy OSP rozpoczął się festyn rodzinny, na  który m.in. nasza szkoła przygotowała program artystyczny. Podczas występów mogliśmy podziwiać: tańce  grup  Novi Dance z przedszkola i klas I-III, taniec towarzyski w wykonaniu naszej uczennicy Natalii Wilk, piosenki uczniów klas I-III oraz szkolnego chóru, występy wokalne Mai i Macieja Kocurów, Weroniki Niedziałek, Poli Alves oraz grę na akordeonie, którą zaprezentował Sebastian Stryczek. Ciekawą choreografią pochwalił się  też zespół taneczny  działający przy LOK w Nosówce. Mogliśmy również usłyszeć piosenki w wykonaniu absolwentki naszej szkoły Łucji Czudec. 

Tę część programu artystycznego prowadzili: pani Bożena Łyszczek – dyrektor SP w Nosówce oraz pan Maciej Sobotowski – dyrektor LOK „Wspólnota” w Zgłobniu.

W dalszej części festynu wystąpiły Zespoły Ludowe ze Zgłobnia i Nosówki. Policja przygotowała pokaz umiejętności psów, które na co dzień pełnią służbę wraz ze swoimi opiekunami. Można było zobaczyć także wyposażenie pojazdów policyjnych i wozu strażackiego, degustować mnóstwo smakołyków i pysznych ciast przygotowanych przez Radę Rodziców z naszej szkoły. Na placu wokół OSP było wiele atrakcji dla najmłodszych, a słoneczna pogoda sprzyjała miłej atmosferze panującej na festynie.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak zacnym Jubileuszu. Życzymy naszym Strażakom, aby nigdy nie zabrakło im zapału i chęci do pełnienia tak ważnej funkcji społecznej. Cieszymy się, że w ich szeregach jest wielu uczniów i absolwentów naszej Szkoły.

Skip to content