Młodzi aktorzy

Sobota – 4 września, letnie, słoneczne popołudnie, park w Boguchwale i nasi uczniowie – Eryk Zacios oraz Martyna Materna, którzy wcielili się w role głównych bohaterów dramatu Gabrieli Zapolskiej “Moralność pani Dulskiej” i tym samym uświetnili akcję #NarodoweCzytanie2021 zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale. Z wielką przyjemnością zasiadłam na widowni i obejrzałam fenomenalnie zagrany przez młodych aktorów fragment sztuki. Wspaniale wczuli się w swoje role a tym samym wzbudzili olbrzymi entuzjazm publiczności. Były chwile radości i śmiechu, którym towarzyszyły gromkie brawa.

Moralność pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór, który powinien nas uwrażliwić na pewne negatywne postawy i zachowania. Nikt nie chce żyć w zakłamaniu i obłudzie, a ten utwór, chociaż został napisany na początku XX w. jest nadal bardzo aktualny.

Nasi zdolni uczniowie doskonale odnaleźli się w tym repertuarze i na pewno na długo zapamiętają przygodę z teatrem w pięknej scenerii.

Nawet mnie i mojej mamie przypadły w udziale niewielkie role, a moim adwersarzem był Pan Burmistrz, który także sprawdził się jako aktor.

tekst, zdjęcia: A. Kulas, korekta: M. Król

Skip to content