Kodowanie jest fajne

W tym tygodniu uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach z kodowania. W zajęciach brała udział cała klasa; prowadzone były przez wychowawczynię klasy p. Bożenę Łyszczek. 
Dzieci na zajęciach rozwijały umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie i zadaniowe podejście do stawianych problemów. 
Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.

Zajęcia były dla uczniów dużym urozmaiceniem i atrakcją. Dzieci mogły odczuwać odniesienie sukcesu przy każdym etapie nauki kodowania.  Uczniowie byli zachwyceni i bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania i kodowania. 

Skip to content