Gminne rozgrywki piłki koszykowej – 14.01.2015 r.

Gminne rozgrywki piłki koszykowej - 14.01.2015 r.

Pierwszymi zawodami w nowym roku były gminne rozgrywki chłopców i dziewcząt w koszykówce. Nasze drużyny zaprezentowały się w nich b.dobrze.

Chłopcy na turnieju w Racławówce wysoko pokonali Kielanówkę 24:4 i stoczyli b.zacięty bój z gospodarzami ulegając ostatecznie  12:14, zajmując II miejsce w grupie.

Dziewczęta na turnieju w SP w Nosówce również pokonały Kielanówkę 42:16 i w meczu o I miejsce zwyciężyły po dramatycznym meczu Racławówkę 8:6, awansując do finału gminnego, który odbył się  14.01.2015r. również w Nosówce.

Wystąpiły w nim : SP Boguchwała, SP Wola Zgłobieńska i SP Nosówka. Nasze dziewczęta znów zagrały dobrze, pokonaliśmy Boguchwałę 14:10, później jednak ulegliśmy wysoko Woli Zgł. 7:24 i zajęliśmy 3 miejsce ( decydował bilans tzw. „małych punktów”). Dziewczęta zdobyły za 3 miejsce w gminie okazały puchar i dyplom. Całość zmagań w koszykówce należy ocenić pozytywnie, gratulacje dla naszej młodzieży!

Ponadto nasza drużyna dziewcząt była najmłodsza na turnieju, więc za rok ma duże szanse na jeszcze lepszy wynik. Opiekunami naszych drużyn byli: p. W.Gancarz i p. K.Syniec.